,,Bátori reneszánsz”

Az MNM Báthori István Múzeuma minden érdeklődő múzeumlátogató számára kínál múzeumpedagógiai foglalkozásokat.

A foglalkozások témái a gazdag történelmi múlttal rendelkező kisváros múltjához, több, mint 700 éves történetéhez, az állandó és időszaki kiállításokhoz kapcsolódnak. A múzeum küldetésének tartja Nyírbátor és környéke, a Dél-Nyírség muzeális értékű tárgyainak, kulturális értékeinek megőrzését, gazdag történelmi hagyományainak ápolását. Célunk a múzeum kiállításaiban, gyűjteményeiben megtestesülő tudás közkinccsé tétele.

A ,,Bátori reneszánsz” című órán a tanulók megismerkedhetnek Hunyadi Mátyás és kora reneszánsz kultúrájával. Az óra témái: viselet– viselkedés–illemtan; étkezés, reneszánsz művészet és sport, hadművészet. A tanulók megtekinthetik a Báthoriak stallumát is, amely 1511-ben készült, Magyarország egyik legrégibb, épen maradt reneszánsz faragott bútorzata.

Az óra végén lehetőség nyílik korhű, reneszánsz öltözékek felpróbálására is.

1. óra

2. óra